Košík prázdný Home | O nás | Kontakt | Kontaktní formulář  

Státní dotace 2013

Tepelná čerpadla budou v roce 2013 z programu Nová zelená úsporám podpořena pouze tehdy, pokud budou instalována ve stávajícím domě, který bude zateplen a zdrojem tepla v domě je kotel na tuhá paliva a jiné vyjmenované.

Drtivá část zájemců o tepelné čerpadlo tak podmínky dotací splňovat nebude. Oproti jiným alternativním zdrojům energie, je zde ale jedna velká výhoda. Cena tepelných čerpadel je dnes díky konkurenčnímu boji velmi dobrá i bez dotací a tepelné čerpadlo se tak bez problému a rychle zaplatí. Když nejsou dotace, nemusíte vyplňovat žádné formuláře, platit předražené posudky a obávat se následné finanční kontroly vašich faktur za pořízení topení. Většina našich zákazníků žádnou dotaci nevyužívá, protože se jim tepelné čerpadlo IVT vyplatí i bez ní.

 

 

Nová zelená úsporám

Informace zveřejněné v červnu 2013

Dotační program Nová zelená úsporám, je zaměřen na komplexní řešení úspor v domech, nikoliv na podporu jednotlivých opatření, například pouze výměnu zdroje tepla.

 

Stávající rodinné domy:

Dotace na tepelná čerpadla ve stávajících domech, bude možné získat pouze při náhradě kotle na uhlí a jiné vyjmenované a současném zateplení objektu. Případně je možné dotaci získat v případě, kdy dům byl již dříve zateplen (splní podmínku spotřeby energie do 150 kWh/m2/rok) a nyní je vytápěn kotlem na uhlí a jiné vyjmenované.

 

Novostavby:

Dotace na novostavby jsou k dispozici pouze v případě, že dům splní přísné podmínky, které budou odpovídat podmínkám pro pasivní domy. Dotace bude stanovena fixně na rodinný dům a bude přiznávána ve dvou hladinách podpory podle dosažených parametrů budovy.

Zeptat se prodavače

Jméno: *
Příjmení: *
Adresa: *
Telefon: *
Váš e-mail: *
Předmět dotazu: Státní dotace 2013
Dotaz: *

Položky označené * je nutné vyplnit.

Doporučit produkt

Vaše jméno: *
E-mail příjemce: *
Předmět e-mailu:
Začátek e-mailu:
Vaše poznámka:

Položky označené * je nutné vyplnit.